2 nye boliger er kommet til salg den seneste uge i Karup. Vi giver dig her det fulde overblik over, hvilke boliger der er tale om og hvad de koster.
I Karup J er to bemærkelsesværdige boliger netop kommet på markedet. Først præsenterer vi landejendommen på Viborgvej 75 Frederiks, der er tilgængelig for 2.995.000 kr. Denne rummelige ejendom dækker 187 m² og er ideel til dem, der søger ekstra plads.
Grunden til landejendommen strækker sig over imponerende 33.096 m², hvilket giver masser af muligheder for udfoldelser udendørs. Indendørs finder man syv værelser, der giver mange indretningsmuligheder for en stor familie.
En anden mulighed i Karup J er villaen på Poppelvej 10, med en salgspris på 1.095.000 kr. Villaen tilbyder 116 m² boligareal fordelt på fire værelser, der kan rumme en mindre familie eller par, der ønsker lidt mere plads.
Villaens grund er betydeligt mindre end landejendommens, men med sine 1.093 m² er der alligevel god plads til haver og udendørs aktiviteter. Begge boliger tilbyder deres unikke fordele, afhængigt af boligkøbernes præferencer og behov.
Se andre nye boliger på markedet herunder, du kan klikke dig ind på annoncerne, for at se flere oplysninger om boligerne, som gør det nemmere at sammenligne priser, størrelse og beliggenhed.